Författare Louisa Morgan

Bevaka

Du kan bevaka "Morgan, Louisa" om du vill få ett mail varje gång det kommer in något nytt knutet till författaren.

Filtrera resultatet

Witch's Kind

2019, Pocket
En fristående roman från samma värld som A Secret History of Witches. Barrie Anne Blythe och hennes tant Charlotte har alltid framstått som märkliga för de andra invånarna i den lilla kuststaden där de bor, ensamma lite vid sidan av. Det är priset de får betala för sin familjehemlighet... läs mer
  • Postorder 
  • Stockholm 
  • Göteborg 
  • Malmö 

A Secret History of Witches

2018, Pocket
"Det är sant, ma petite. Om de anar, om de får veta vad vi är, då kommer de att vilja döda oss". I Bretagne, år 1821, offrar gammelmor Ursule livet för att rädda sin familj. Släktens magi tycks dö med henne, men trots det kämpar Orchires för att hålla sitt gamla arv vid liv... läs mer
  • Postorder 
  • Stockholm 
  • Göteborg 
  • Malmö 

Witch's Kind

2019, Ebok
From the author of A Secret History of Witches comes a new standalone novel set in the same world: an absorbing tale of love, sacrifice, family ties, and magic, set in the US in the aftermath of World War II. Perfect for fans of A Discovery of Witches, Outlander and Nora Roberts... läs mer
  • Format: EPub

Secret History of Witches

Ebok
A sweeping historical saga that traces five generations of fiercely powerful mothers and daughters -- witches whose magical inheritance is both a dangerous threat and an extraordinary gift. Brittany, 1821... läs mer
  • Format: EPub

Secret History of Witches

Ebok
Discover a magical historical saga of mothers, daughters and the power of witchcraft - perfect for fans of A Discovery of Witches, Outlander and Nora Roberts.'Will sweep you away to a time of magic, love, and loss . . . mesmerising' Tish Thawer'It's true, ma petite... läs mer
  • Format: EPub